Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Veletrh vzdělávání Didacta nabídl šedesát vystavovatelů, přišlo přes dva tisíce návštěvníků

Okresní hospodářská komora Třebíč ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Třebíč a městem Třebíč uspořádaly ve čtvrtek 20. října již 26. ročník veletrhu vzdělávání Didacta 2022, který se konal v prostorách třebíčské průmyslovky. Na šedesát vystavovatelů nabídlo zájemcům možnosti vzdělávání na střední škole a také budoucí uplatnění. Kromě škol přijely na Didactu také regionální firmy a nechyběli ani pracovníci Úřadu práce a také městského úřadu.

 

„Veletrh připravujeme především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodiče. Na jednom místě a v jeden den získají přehled o možnostech svého budoucího vzdělání a uplatnění. Kromě škol z Vysočiny zde měly zastoupení i  školy z Jihomoravského kraje a dále například. z Pardubic, Litomyšle, Uherského Brodu a také rakouský Retz,“ přiblížila za organizátory Petra Poláková.

Slavnostního zahájení a setkání se zástupci škol se zúčastnila senátorka Hana Žáková, radní Kraje Vysočina Jan Břížďala, starosta města Třebíče Pavel Pacal, ředitelka SPŠT Petra Hrbáčková a předseda představenstva OHK Třebíč Petr Šmejkal.

V rámci slavnostního zahájení shlédli přítomní hosté krátký video dokument z prvního ročníku Didacty, který se konal v roce 1996, a následovalo hudební vystoupení studentské kapely Preceptor z místní průmyslové školy.

Během celého dne probíhaly na podiu prezentace škol a firem. Návštěvníci, kterých na veletrh zavítalo více jak 2300, tak kromě videoprezentací měli možnost zhlédnout například barmanskou a kadeřnickou show, ukázku výcviku sebeobrany, prezentaci přírodovědného vzdělávání nebo rozborku a sborku zbraně. O seminář Metody efektivního učení, který připravila Lenka Dvořáková z organizace Střed byl mezi žáky velký zájem. Odpolední program zpestřila trenérka mozku Eva Fruhwirtová s mozkohračkami pro zábavný trénink kognitivních schopností.

 

Partneři OHK Třebíč