Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

Články

Veletrh vzdělávání Didacta nabídl šedesát vystavovatelů, přišlo přes dva tisíce návštěvníků

Okresní hospodářská komora Třebíč ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Třebíč a městem Třebíč uspořádaly ve čtvrtek 20. října již 26. ročník veletrhu vzdělávání Didacta 2022, který se konal v prostorách třebíčské průmyslovky. Na šedesát vystavovatelů nabídlo zájemcům možnosti vzdělávání na střední škole a také budoucí uplatnění. Kromě škol přijely na Didactu také regionální firmy a nechyběli ani pracovníci Úřadu práce a také městského úřadu.

 

„Veletrh připravujeme především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodiče. Na jednom místě a v jeden den získají přehled o možnostech svého budoucího vzdělání a uplatnění. Kromě škol z Vysočiny zde měly zastoupení i  školy z Jihomoravského kraje a dále například. z Pardubic, Litomyšle, Uherského Brodu a také rakouský Retz,“ přiblížila za organizátory Petra Poláková.

Slavnostního zahájení a setkání se zástupci škol se zúčastnila senátorka Hana Žáková, radní Kraje Vysočina Jan Břížďala, starosta města Třebíče Pavel Pacal, ředitelka SPŠT Petra Hrbáčková a předseda představenstva OHK Třebíč Petr Šmejkal.

V rámci slavnostního zahájení shlédli přítomní hosté krátký video dokument z prvního ročníku Didacty, který se konal v roce 1996, a následovalo hudební vystoupení studentské kapely Preceptor z místní průmyslové školy.

Během celého dne probíhaly na podiu prezentace škol a firem. Návštěvníci, kterých na veletrh zavítalo více jak 2300, tak kromě videoprezentací měli možnost zhlédnout například barmanskou a kadeřnickou show, ukázku výcviku sebeobrany, prezentaci přírodovědného vzdělávání nebo rozborku a sborku zbraně. O seminář Metody efektivního učení, který připravila Lenka Dvořáková z organizace Střed byl mezi žáky velký zájem. Odpolední program zpestřila trenérka mozku Eva Fruhwirtová s mozkohračkami pro zábavný trénink kognitivních schopností.

 

Partneři OHK Třebíč