Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Sněm Hospodářské komory ČR

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se v Olomouci konal celostátní sněm Hospodářské komory České republiky, kterého se jako delegáti za Okresní hospodářskou komoru Třebíč zúčastnili předseda představenstva Petr Šmejkal a místopředseda představenstva Petr Škarabela.

Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý ve svém zahajovacím projevu kritizoval vládu za její dosavadní malou pomoc podnikatelům, kteří se potýkají s prudkým zdražováním energií i výrazným růstem dalších nákladů.

K účastníkům sněmu dále promluvil předseda Senátu Miloš Vystrčil, předseda vlády Petr Fiala, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a další ministři a představitelé opozice.

Hlavními probíranými tématy byla především aktuální situace v Evropě a řešení energetické krize. Vláda by, podle usnesení přijatého sněmem HK ČR, měla přijmout krátkodobá i dlouhodobá opatření pro řešení případného nedostatku energetických surovin a také podnikatelské veřejnosti představovat krizové scénáře pro zajištění energetické bezpečnosti na období následující zimy.

HK ČR dále v rámci sněmu navrhla vznik jednoho výběrného místa pro daně a pojistné (po vzoru paušální daně pro živnostníky by stát měl umožnit platit daně, zdravotní a sociální pojištění zjednodušeně na jeden účet i zaměstnavatelům) a představila projekt, který skrze české ambasády pomůže českým IT firmám pronikat do světa.

 

 

 

 

 

Partneři OHK Třebíč