Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

V Třebíči proběhl již 25. ročník veletrhu vzdělávání Didacta 2021

Okresní hospodářská komora Třebíč, po loňské pauze způsobené pandemií coronaviru, uspořádala letos již 25. ročník veletrhu vzdělávání Didacta 2021. Akce se již tradičně konala v prostorách Střední průmyslové školy a byla určena především žákům osmých a devátých tříd základních škol, kteří stojí před rozhodnutím, jakým směrem se bude ubírat jejich další vzdělávání.

Na Didactě se letos představilo celkem 59 vystavovatelů. K vidění byly ukázky škol tradičních, které nabízejí strojařské, zdravotnické, ekonomické obory či gymnázia, nechyběli zde ale ani chemici, zbrojíři a lesníci. Na výběr přitom žáci neměli pouze školy z Vysočiny, ale velké zastoupení měly školy z Jihomoravského kraje a dále např. z Pardubic, Litomyšle, Hranic a Uherského Brodu.

Kromě škol se na veletrhu prezentovalo také 9 firem, svůj stánek zde již tradičně měl Úřad práce a také Město Třebíč, které je partnerem veletrhu.

Po celý den probíhaly v aule na podiu videoprezentace škol a firem a bylo také možné shlédnout např. ukázku sebeobrany nebo kadeřnickou či barmanskou show.

Součástí akce byl také doprovodný program, kdy si řada rodičů nenechala ujít zajímavý workshop „Dezinformace a kritické myšlení“ a zájem ze strany žáků byl poté o workshop na téma „Metody efektivního učení“. Obě tyto přednášky zajistila třebíčská organizace STŘED, z. ú.  V odpoledních hodinách měli návštěvníci možnost vyzkoušet různé „mozkohračky“ díky workshopu „Trénuj mozek!“, který vedla Eva Fruhwirtová (Mozkoherna.cz).

Za celý den prošlo branami školy přes 2 100 návštěvníků, což dokazuje, že Didacta při rozhodování žáků o jejich budoucnosti hraje stále velkou roli.

 

Katalog vystavovatelů ke stažení zde. 

Fotogalerie zde

 

 

Partneři OHK Třebíč