Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Architekti spojili své síly: Fúze architektonických kanceláří DELTA a Podsedensek

Informace o změně ve společnosti DELTA, která je členskou firmou OHK Třebíč.

Architektonickou scénou se prohání svěží vánek. Dvě architektonické kanceláře v Rakousku – Architekt Podsedensek ZT GmbH a Delta Ziviltechniker GmbH Vienna, která je součástí nadnárodní skupiny společností DELTA, která působí rovněž v Třebíči – se spojily v jednu společnost. Historii tak začíná psát nová společnost Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH. 

Obě zakládající společnosti se mohou pochlubit více než 40 lety zkušeností v oboru. „Díky našemu rozsáhlému a hlubokému know-how si hravě poradíme se všemi fázemi cyklu výstavby – od prvotní myšlenky až po předání hotového díla. Navíc vše poskytneme z jednoho zdroje,“ dodává Rudolf Stürzlinger, nový jednatel společnosti ve Vídni. Spojením sil dokážeme být ještě kompetentnějšími partnery pro stavební projekty všech velikostí – od rozvoje urbanistické výstavby přes bytové a rezidenční projekty a kancelářské budovy, hotely a speciální budovy až po vysoce profesionální farmaceutická a zdravotnická zařízení.

„Jako profesionální projektanti a stavitelé již několik let sledujeme postupující změnu. Izolovaná řešení se pomalu ale jistě stávají minulostí a na jejich místo nastupuje holistický přístup založený na komplexních službách. Architektura, projektový management a IT z jednoho zdroje – to je stále častěji předmětem poptávky klientů. A právě tento vývoj je někdy impulsem k navázání partnerské spolupráce v rámci oboru“, říká Erik Štefanovič ke společné budoucnosti v podobě společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

Na konci léta 2020 se nová společnost přestěhovala do nových prostor o rozloze přes 1 700 m2 nacházejících se ve třetím vídeňském okrsku. Peter Podsedensek si je dobře vědom toho, že aby společnost mohla svým klientům i nadále nabízet služby té nejvyšší kvality, je třeba nebránit se změnám. Je přesvědčen, že cílem této významné fúze dvou zkušených expertů je naplnění požadavků klientů na komplexní služby. „Toto je první krok na naší cestě k úspěšné budoucnosti.“  

 

Erik Štefanovič, jednatel DELTA Česká republika, která je se svou pobočkou v Třebíči a v Praze aktivní součástí holdingu firem DELTA, fúzi okomentoval slovy: „Celek je vždy víc než jen součet dílčích částí. V tomto případě cítím, že 1 plus 1 jsou 3 i když je to zcela proti matematickým zákonům. A právě to je krédem nově vzniklé společnosti Delta Podsedensek, ze kterého budou profitovat nejen naši zaměstnanci, ale i klienti. Touto fúzí naše společnost narostla na 250 zaměstnanců. 250 expertů, kteří sdílením svých více než čtyřicetiletých zkušeností rozšířili své porfolio znalostí a know how velmi významně zejména v oblasti architektury, projekce a výstavby farmaceutických a zdravotnických zařízení.

 

Zleva: Wolfgang Kradischnig, Peter Podsedensek, Rudolf Stürzlinger DELTA PODS

Zdroj: text a foto -  Delta Projektconsult s.r.o.

 

Partneři OHK Třebíč