Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Třebíčí začal jezdit turistický vláček

Okresní hospodářská komora Třebíč je hlavním partnerem projektu „Třebíčský expres“ – tedy turistického vláčku, který bude od 27. června do 31. července vozit turisty i místní po zajímavých místech v Třebíči. Cílem je podpořit místní turistický ruch poznamenaný koronavirovou pandemií.

 

„Jedná se o pilotní projekt,“ prozradil předseda představenstva OHK Třebíč Ing. Richard Horký, „a já děkuji městu a ostatním partnerům, že se k němu postavili kladně a vyšli mu vstříc. Budou-li na vláček dobré ohlasy, je možné, že v příštích létech bude po Třebíči jezdit stabilně, a to i po jiných trasách, než po kterých jezdí nyní.“

Vláček každou svou jízdu začíná u Ekotechnického centra Alternátor, odkud směřuje na zámecké nádvoří k bazilice sv. Prokopa (tato zastávka slouží také jako výchozí bod pro návštěvu židovské čtvrti), odsud zamíří na Karlovo náměstí, dále k Aquaparku Laguna a poté k Hotelu Atom, kde se otočí a stejnou cestou se vrátí zpět. Orientační časy odjezdu vláčku z těchto zastávek jsou nyní následující:

Poznámka: Časy se mohou měnit například v závislosti na dopravní situaci.

 

Celodenní jízdné pro dospělého činí 100 Kč. Děti do 140 cm výšky, senioři, studenti s ISIC kartou či jiným studentským průkazem a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P zaplatí 80 Kč. Systém jízdy je tzv. hop on – hop off. Cestující tedy mohou vystoupit na kterékoli zastávce, prohlédnout si pamětihodnosti a některým z dalších spojů pokračovat dál.

 

Během jízdy jsou přehrávány audiospoty, které formou v podobě Cestománie upozorňují na zajímavosti v Třebíči. Tyto spoty připravil divadelní soubor Ampulka.

Dalšími partnery turistického vláčku v Třebíči jsou Hotel Atom, Zámek Dukovany, TTS, ICOM, Yashica, Ekotechnické centrum Alternátor a zábavní park Robinson.

Přejeme cestujícím šťastnou cestu. Budeme rádi, když se s vláčkem vyfotografují a snímek vloží na sociální sítě.

 

Partneři OHK Třebíč