Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

OHK Třebíč chce posílit cestovní ruch. Po Třebíči bude jezdit vláček

Okresní hospodářská komora Třebíč (OHK Třebíč) se rozhodla přispět k oživení cestovního ruchu v Třebíči, který během koronavirové pandemie značně poklesl. Od 27. června do 31. července se turisté i místní budou moci po městě svézt turistickým vláčkem s názvem Třebíčský expres.

„Trasa povede od Ekotechnického centra Alternátor k Hotelu Atom a zpět, pokaždé s průjezdem přes Karlovo náměstí a odbočkou k zámku a bazilice sv. Prokopa,“ vysvětlil předseda představenstva OHK Třebíč Ing. Richard Horký. „Jedná se o zkušební provoz. Pokud se tento projekt osvědčí, rádi bychom jej zopakovali i v dalších létech.“

Vláček bude jezdit zhruba od 9.00 do 18.00 hodin a jízdenky na něj budou celodenní. Systém bude tzv. hop-on & hop-off známý z velkých měst. Cestující budou moci v průběhu dne nastoupit a vystoupit na kterékoli zastávce, tam si prohlédnout určitou pamětihodnost či zájmový bod, počkat na další spoj a popojet dál. Jízdné bude 100 Kč pro dospělého a 80 Kč snížené.

Podrobné informace, aktuality a orientační časy odjezdů z jednotlivých zastávek bude možné získat na facebookové stránce www.fb.com/trebicskyexpres

Partnery OHK Třebíč pro tento projekt jsou město Třebíč, ICOM, Hotel Atom, Zámek Dukovany, Ekotechnické centrum Alternátor a Yashica.

Partneři OHK Třebíč