Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Prezident italského Furlánska jednal s předsedou Richardem Horkým

Velký obdiv k přeměně někdejší obuvnické továrny v Třebíči-Borovině na městskou čtvrť s občanskou vybaveností dnes vyjádřil Massimiliano Fedriga, prezident italského kraje Friuli Venezia Giulia, u nás spíše známějšího pod názvem Furlánsko – Julské Benátsko. S tímto regionem, jehož hlavním městem je Terst a který až do konce 1. světové války částečně spadal pod Rakousko-Uhersko, má partnerské vztahy Kraj Vysočina.

Massimiliano Fedriga byl nedávno zvolen do čela svého regionu a jeho postavení nyní odpovídá pozici hejtmana našeho kraje. Na Vysočinu spolu se svými kolegy zavítal právě na pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

V Třebíči si Italové nejprve prohlédli Střední průmyslovou školu a poté zamířili do Boroviny, kde je v Ekotechnickém centru Alternátor přivítal předseda představenstev Okresní hospodářské komory Třebíč a Krajské hospodářské komory Třebíč Richard Horký. Ten jim představil projekt revitalizace borovinského areálu, provedl je Alternátorem a také samotnou Borovinou, kde je seznámil s historií továrny od Budischowských přes Baťu až po dnešek. Společně pak navštívili zdejší obuvnickou výrobu Selva Shoes, která spadá pod italskou firmu Olang. Výrobními a prodejními prostorami Italy provedl výrobní ředitel Petr Neuvirth.

Po prohlídce poskytl prezident Fedriga rozhovor furlánské televizi, v němž nešetřil slovy uznání nad provedenou revitalizací, a ocenil i to, že v Třebíči působí silná italská firma.

autor: Milan Krčmář

 

Partneři OHK Třebíč