Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Žáci měli z čeho vybírat, Didacta přilákala 61 vystavovatelů

Přesně 61 vystavovatelů se 18. října sešlo na XXIII. ročníku veletrhu vzdělávání Didacta, který opět hostila SPŠ Třebíč. Budoucí středoškoláci z řad žáků osmých a devátých tříd se tak mohli seznámit s obory, které by je mohly bavit a které je by je jednou mohly nasměrovat k jejich zaměstnání.

„Je opravdu z čeho vybírat,“ poznamenal Petr Škarabela, místopředseda Okresní hospodářské komory Třebíč, která je hlavním organizátorem veletrhu. „Není to jen okres Třebíč, ale jsou zde školy z celého kraje i zpoza jeho hranic.“

Kromě Škarabely během zahájení promluvila i krajská radní pro školství Jana Fialová, starosta Třebíče Pavel Janata, krajský náměstek Pavel Pacal a také nová senátorka za Třebíčsko Hana Žáková. Ta by si přála, aby rodiče své děti podporovali v tom, jakým profesním směrem se chtějí ubírat. Pro příklad sáhla přímo do své rodiny.

„Když má dcera v páté třídě přišla domů s tím, že bude pilotkou, nesmála jsem se jí. Naopak jsem jí pomáhala, jak jsem jen mohla,“ zavzpomínala Žáková. „Pak tedy vystudovala třebíčské gymnázium a později dopravní fakultu ČVUT v Praze, obor letectví. Teď už pracuje jako pseudopilotka na letišti. Proto se, rodičové a pedagogové, snažte v dětech rozvíjet, co v nich je, a pomáhat jim.“

Mimochodem, pojem „pseudopilot“ není žádné hanlivé označení, ale velice důležitá funkce, bez níž by se žádné letiště neobešlo. Pseudopilot totiž simuluje roli pilota a ovládá letadla či různé mobilní prostředky na radarovém simulátoru.

Nutno poznamenat, že na Didactě opět nevystavovaly jen školy, nýbrž také velcí zaměstnavatelé z regionu. Budoucí absolventi tak mohli zjistit, která firma by o ně mohla mít v budoucnu zájem.

Video z Didacty najdete zde.

Autor: Milan Krčmář

Zdroj: www.objektiv.trebicsko.cz

 

Partneři OHK Třebíč