Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Třebíčsko přišlo o dvě významné osobnosti podnikatelského světa

V minulých dnech zemřeli dva naši přátelé, majitelé velkých firem a osobnosti, které byly spjaty s Okresní hospodářskou komorou Třebíč, ať už jako dlouholetí členové v případě Ing. Bronislava Valy, nebo ve funkci předsedy OHK a KHK v případě Ing. Richarda Horkého.

 

Dovolte mi osobní vzpomínky na oba významné podnikatele.

Ing. Bronislav Vala založil svou firmu V-STAV v roce 1991. Kdo z nás si tu dobu pamatuje, ví, že tehdejší nadšení pro podnikání bylo autentické a už se asi v historii nebude nikdy opakovat. Úspěchy, kterých Bronislav dosáhnul, byly podloženy jeho houževnatostí, pílí, pracovitostí, obchodním talentem a také lidským přístupem, který uplatňoval jak ke své rodině, tak ke svým zaměstnancům, kteří se taky stali členy „širší rodiny“. Jeho zásluhou a „životním dílem“ byla rekonstrukce areálu valečského zámku, na který jsme jako patrioti a podnikatelé z okresu Třebíč hrdí a považujeme ho za odkaz Broni a jeho inspiraci pro nás pro všechny.

 

Ing. Richard Horký – můj předchůdce ve funkci předsedy OHK, odstartoval svou podnikatelskou dráhu také začátkem devadesátých let a tehdy zahájil postupné a soustavné budování teplárenské firmy TTS, kde s vizí spalování biomasy přišel v době, kdy o dnešní energetické krizi a závislosti na ruském plynu neměl nikdo ani tušení. Město Třebíč, ale třeba i třebíčská nemocnice a desítky dalších subjektů veřejné i soukromé sféry nyní těží z toho, co Richard vybudoval a nebyl by to on, kdyby se nepustil do dalších vizionářských projektů. Jen namátkou revitalizace Borovinské fabriky spojená s přestavbou na byty, Alternátor, řadové domky v Třebíči na Kopcích, rekonstrukce zámku v Dukovanech, nebo hotelu Atom v Třebíči. Když bude kdokoli míjet tato místa, kterým Richard vdechnul nový život, tak si uvědomí, jakou přínosnou osobností  v regionu byl a tak zůstane ve vzpomínkách stále s námi.

Petr Šmejkal - předseda představenstva

Okresní hospodářská komora Třebíč

 

 

Partneři OHK Třebíč