Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Ministr průmyslu Havlíček diskutoval s podnikateli v Dukovanech

Ve čtvrtek 27. srpna na pozvání Energetického Třebíčska přijel ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček do Dukovan na setkání s členy a hosty sdružení. Diskuze se účastnil i ředitel jaderné divize ČEZ Bohdan Zronek, ředitel společnosti EDU II Petr Závodský, ředitel jaderné energetik na ministerstvu průmyslu Tomáš Ehler a předseda Okresní hospodářské komory a zároveň předseda Krajské hospodářské komory Vysočina Richard Horký.

 V úvodu poděkoval předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš celému týmu na ministerstvu průmyslu za odvedenou práci, která vyvrcholila podpisem smluv mezi státem a společností ČEZ. Richard Horký zdůraznil to, že právě výstavba bude restartem pro českou ekonomiku. Právě spolupráce a příprava českých firem byla tématem jednání před příjezdem ministra na zámek v Dukovanech.

Ještě letos vyhlásí ČEZ tendr na dodavatele stavby.  Z bezpečnostních důvodů podle ministra Havlíčka vláda před výběrovým řízením žádného z uchazečů vyřazovat nebude. „Bezpečnostní faktor tam jednoznačně je, nicméně musíme sledovat i kritéria ekonomická. Je pochopitelné, že chceme, aby bylo maximálně férové to výběrové řízení, i ve smyslu toho, aby se tam řádně zasoutěžilo o cenu," uvedl. Podle ministra vláda nechce dopředu eliminovat případná konsorcia, která mohou vzniknout. Dodavatele bloku bude vybírat investor, tedy ČEZ. „Vláda může do výběru vstoupit a bude mít i finální slovo,“ sdělil.

Partneři OHK Třebíč