Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Didacta měla rekordní návštěvnost

Už čtyřiadvacátý ročník oslavil 17. října 2019 veletrh vzdělávání Didacta, který tradičně pořádá Okresní hospodářská komora Třebíč s partnery městem Třebíč a Střední průmyslovou školou Třebíč.

Právě v jejích prostorách se veletrh koná už po mnoho let. Letos do nich zavítalo rekordních 2546 návštěvníků zejména z řad žáků devátých ročníků, kteří si tak mohli udělat představu o své budoucím studiu. Zhlédnout mohli stánky 62 vystavujících, z nichž naprostá většina patřila středním školám nejen z Kraje Vysočina, ale i vzdálenějších míst. Sedm stánků zde měly i firmy, které žákům představily možnosti jejich budoucího uplatnění. Dále se zde prezentovalo město Třebíč, Kraj Vysočina, Úřad práce a další organizace.

V rámci doprovodného programu se konala například prezentace přírodovědného vzdělávání, barmanská show, kadeřnická show, workshop "Jak se efektivně učit" a přednáška "Vaše internetové děti". Workshop a přednášku zajišťoval Střed, z. ú.

Při zahájení, které moderoval ředitel SPŠ Třebíč Zdeněk Borůvka, vystoupila krajská radní pro školství Jana Fialová, starosta města Třebíč Pavel Pacal a předseda OHK Třebíč Richard Horký. Ten sdělil, že vítá spolupráci krajských středních škol se školami na ukrajinském Zakarpatí, a zároveň dodal, že bude iniciovat další spolupráci s Běloruskem, jež by mohlo do České republiky poslat pracovníky, kteří zde chybějí, ale i mladé lidi, kteří by zde mohli studovat a následně se zde usadit.

„Budeme iniciovat mise do Běloruska a také budeme usilovat o to, aby se začaly spolupracovat hlavně průmyslové, technické, stavební, hotelové a zemědělské školy,“ dodal Horký.

 

Partneři OHK Třebíč