Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

Pracovní stáže studentů OA a HŠ Třebíč v zahraničí

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč umožňuje svým studentům vycestovat na pracovní stáž do zahraničí v rámci projektu Odborná kvalifikace studentů - Cesta k jejich budoucnosti, a to díky programu Erasmus plus. V letošním školním roce jsme vyslali 29 studentů z oborů Hotelnictví, Obchodní akademie, Cestovní ruch, Kuchař-číšník, Kadeřník, Designér v reklamě do různých evropských destinací.

V září 2017 vycestovala skupina 8 studentů do irského Dublinu a dalších 7 studentů do finského Tampere. V únoru a březnu letošního roku vycestovalo dalších 7 studentů do města Puerto de la Cruz na ostrově Tenerife a 7 studentů do španělské Malagy. Studenti pracovali na různých pracovních pozicích dle svého oboru studia. Ve volném čase poznávali kulturu, jezdili na výlety do okolí, seznámili se s tradicemi místních lokalit a s místní kuchyní.  Ze všech stáží si studenti odnesli cenné Osvědčení o absolvování praxe vydané v podnicích a organizacích a Europasy  v českém a anglickém jazyce.  Oba dokumenty budou velkým přínosem v jejich dalším profesním či studijním životě.  Přikládáme článek naší studentky, která vykonávala praxi na Tenerife.

 

Za exotikou na Tenerife

Vše začalo, když jsme šly s kamarádkou po chodbách naší školy a objevily jsme plakát, kde naše škola hledala účastníky pro zahraniční stáž ve Španělsku. Byly na výběr dvě destinace, první byla Malaga, která byla pouze na tři týdny a druhá byla Kanárské ostrovy, které byly na čtyři týdny. Tahle se nám zamlouvala nejvíce, a tak jsme se s kamarádkou přihlásily…

Na úvodní schůzce jsme byli seznámeni s všeobecnými informacemi a podmínkami, jak budeme vybírání na tuto stáž. Dle destinací jsme byli rozděleni dvou přípravných kurzů španělštiny. Ve třídě nás zůstalo kolem třiceti studentů, paní učitelka nám znovu oznámila všechny podmínky pro výběr na stáž, obsah a úkoly, které jsme museli splnit. Jednou z podmínek bylo také zpracovat prezentaci o ostrově Tenerife a napsat motivační dopis, proč máme zájem zúčastnit se čtyřtýdenní stáže.

Nakonec nás bylo vybráno sedm studentek. Dvě z oboru Hotelnictví, jedna z oboru Kuchař-číšník, dvě z oboru Cestovní ruch a poslední dvě z oboru Obchodní akademie, jelo nás tedy sedm dívek pod vedením zkušeného pedagoga. Stáž se konala ve dnech od 14.2 do 13.3 2018. 

Časně z rána 14.2 jsme odjížděli od školy s panem školníkem, který nás odvezl na letiště do Vídně, s přestupem v Madridu. Nakonec jsme přistály na letišti na Tenerife, kde si nás převzala místní koordinátorka. Pro mnohé z nás to byl první zážitek letět  letadlem.

Druhý den jsme se šly s koordinátorkou podívat do hotelu, kde jsme pracovaly. Byl asi dvacet minut od našeho nového domova a jmenoval se Riu Garoe. Měl čtyři hvězdičky, nádherné prostředí, velký bazén, bylo zde snad vše, na co jen si člověk vzpomene. Na úvod nám byly dány informace o našich pracovních pozicích a časovém rozpisu směn.

Pracovaly jsme na různých pozicích dle našeho oboru studia – na obsluze v restauraci, v kuchyni, na recepci, jedna studentka vykonávala práci animátorky.

Já jsem pracovala na obsluze v restauraci, kde jsem pomáhala s obsluhou hostů při snídaních a večeřích.

Všichni naši noví kolegové na pracovišti nám vycházeli vstříc, byli vždy velmi milí a ochotní, se vším nám pomáhali, když bylo třeba, a snažili se nás naučit jejich jazyku.

O sobotách, které jsme měly všechny volné, jsme jezdily na výlety. První víkend se tu konal běh mužů na podpatcích převlečených za ženy a den poté karneval. Druhou sobotu jsme vyrazily do Loro Parque. Třetí sobotu jsme jely na výlet na nejvyšší horu Španělska el Teide a poslední víkend na Kanárských ostrovech jsme jely do města Santa Cruz.

Celá stáž byla velmi krásná, mohly jsme poznávat kulturu jiné země, viděly jsme nádhernou faunu a flóru tohoto ostrova, zažily jsme krásné počasí a hlavně jsme si odvezly spoustu nových a krásných vzpomínek, zážitků a zkušeností, a za to vše děkujeme programu Erasmus+, který nám to vše umožnil.

 

 

Stáže pro naše studenty byly spolufinancovány z programu Evropské unie  Erasmus+.Veškerá sdělení vyjadřují pouze názor autora, Národní agentura a Komise neodpovídá za uvedené informace.

Zdroj: OA a HŠ Třebíč

 

16. dubna 2018

Partneři OHK Třebíč