Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

12

EU bez zabezpečené hranice dopadne špatně, varuje šéf hospodářské komory

Evropská unie je vynikající projekt, ale musí zabezpečit své hranice a zavést přísnou kontrolu migrantů. To říká podnikatel a předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Richard Horký. Vadí mu také, že přibývá úředníků, kteří se všemožně snaží dokázat svou existenci

09.05.2019

Třebíčská hospodářská komora patří k největším v republice

V pondělí 29. dubna se uskutečnilo setkání členů Okresní hospodářské komory Třebíč. Počtem členů patří třebíčská komora mezi největší okresní komory v České republice. Sdružuje 237 podnikatelů a živnostníků. Řady rozšířilo dalších osm členů, mezi nimi například výrobce nářadí Wera Werk nebo Vítězslav Škoda, který provozuje farmu v Odunci a věnuje se rostlinné i živočišné výrobě.

06.05.2019

Za zkušenostmi až k Atlantiku

Je li některá škola V Kraji Vysočina známá tím, že nabízí svým studentům široký rámec možností pro získání pracovních zkušeností v zahraničí, je to bezesporu Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč.

24.04.2019

Výletní noviny 2019

Okresní hospodářská komora Třebíč a její partneři opět před začátkem turistické sezony vydali Výletní noviny.

01.04.2019

Horácké noviny o Ing. Richardu Horkém, předsedovi představenstva

V poslední době se v Třebíči objevily fámy, že předseda představenstva Ing. Richard Horký způsobil dopravní nehodu, při níž měl zemřít člověk. Jedná se o nesmyslná tvrzení, která uvedl na pravou míru článek otištěný v Horáckých novinách 1. března 2019.

08.03.2019

V Třebíči se stavělo z MERKURU

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky zorganizovala dne 19. února 2019 v prostorách Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči krajské kolo odborné soutěže „T-PROFI – TALENTY PRO FIRMY“. Jedním z hlavních cílů soutěže je přilákat děti k technickému vzdělávání, aktivně podpořit polytechnickou výuku, posílit kvalitu odborné přípravy a propagovat příklady dobré praxe – spolupráci zaměstnavatelů se středními a základními školami.

20.02.2019

Startuje nový program pro podnikatele EXPANZE – záruky

Malí a střední podnikatelé mohou ode dneška k financování svých provozních a investičních potřeb využít program EXPANZE – záruky od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Ten jim v případě, že nemají dostatečné zajištění, usnadní přístup k bankovním úvěrům, což je pro řadu z nich stěžejní. Na program Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost vyčlenilo 4 miliardy Kč. To znamená, že podnikatelé budou moci zrealizovat projekty v objemu až 25 miliard Kč.

19.02.2019

Právní elektronický systém pomůže podnikatelům, na jednom místě najdou přehled všech povinností

Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo podpořit Hospodářskou komoru ČR v rozvoji obsahu právního elektronického systému (PES), který přehledně na jednom místě zpřístupní podnikatelům všechny povinnosti vyplývající pro ně z právních předpisů. Ministryně Marta Nováková v pátek podepsala s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým dohodu o spolupráci na projektu PES a společně jej představili.

13.02.2019

Obchodní mise v Peru

Okresní hospodářská komora Třebíč zaštítila pro skupinu svých 15 členů tradiční obchodní misi, která měla za cíl tentokrát jihoamerické Peru. Misi vedl Ing. Richard Horký, předseda představenstva OHK Třebíč a organizačně zajišťoval Milan Šťastný z firmy Kapucín. Veškeré finanční náklady nesou účastníci mise.

08.02.2019

Společenský ples má tradici, konal se již popáté

Oblíbený Společenský ples, který pořádají Okresní hospodářská komora Třebíč (OHK), město Třebíč, Nemocnice Třebíč a Energetické Třebíčsko letos oslavil půlkulaté výročí. V sobotu 26. ledna 2019 se v tomto složení už popáté konal v obvyklých prostorách hotelu Atom – a ani tentokrát nešetřil noblesou a elegancí.

28.01.2019

Expanze zvyšuje finanční příspěvek na úhradu úroků

Vzhledem k růstu úrokových sazeb u komerčních úvěrů spolupracujících bank a leasingových společností přistoupila Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) po dohodě s Ministerstvem průmyslu a obchodu k navýšení finančního příspěvku v programu EXPANZE. Ten slouží právě k úhradě úroků u komerčního úvěru, jež je nedílnou součástí tohoto zvýhodněného financování. Zároveň, v návaznosti na vzrůstající poptávku podnikatelů, došlo k úpravě i dalších podmínek programu. Nově jím budou podpořeni také podnikatelé, kteří provozují tzv. podnikatelská centra nebo spravují či pronajímají nemovitosti sloužící k podnikání.

16.01.2019

Přijďte si zatančit, pobavit se a vyhrát hodnotné ceny

Rádi tančíte a chcete si užít skvělou plesovou atmosféru? Potom nemůžete chybět na tradičním Společenském plese Okresní hospodářské komory Třebíč, Města Třebíče, Energetického Třebíčska a Nemocnice Třebíč, který se uskuteční v sobotu 26. ledna 2019 v Hotelu Atom v Třebíči.

16.01.2019

Nabídka komerčních nemovitostí

Partneři OHK Třebíč