Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

12

Richard Horký se bude podnikatelsky orientovat na Třebíč

Více než dva roky byl třebíčský podnikatel Richard Horký také majoritním akcionářem slovenské společnosi Národná energetická. Nyní svůj podíl v této slovenské jedničce ve vytápění biomasou prodává. Proč ze Slovenska odchází a čemu se chce v následujících letech věnovat? Odpovědi na tyto otázky přinesly červencové Třebíčské noviny.

09.07.2018

Dvacet pět let Tiradu je příběh plný zázraků, ale i tvrdé dřiny

Rozhovor s generálním ředitelem firmy TIRAD s. r. o. Stanislavem Veselým. Firma Tirad, která je od loňského roku členem OHK Třebíč, slaví dvacet pět let úspěšného provozu

03.07.2018

Ruský obchodní rada se zajímal i o biomasu

Vzácnou návštěvu přivítal v pátek 22. června Kraj Vysočina, kam zavítal obchodní rada Ruské federace Sergej Kuzmič Stuparo. Za přítomnosti náměstka hejtmana Pavla Fraňka a vedoucí kanceláře hejtmana Kateřiny Svobodové si prohlédl i Třebíč, kde se zajímal o unikátní využití biomasy (dřevní štěpky a slámy) jako paliva pro dálkové vytápění druhého největšího města Vysočiny.

25.06.2018

Zástupci Třebíče a jihokorejského města Ulju-Gun podepsali memorandum o porozumění

Zástupci Třebíče a jihokorejského města Ulju-Gun uzavřeli 18. 6. 2018 memorandum o porozumění. Jeho hlavními tématy jsou jaderná bezpečnost, místní rozvoj, propagace města a zřízení koordinační kanceláře, která se bude starat o vzájemnou výměnu zkušeností a komunikaci.

20.06.2018

Setkání členů OHK Třebíč spojené s oslavou 25 let HK ČR

V úterý 12. června se na Zámku v Dukovanech uskutečnilo tradiční letní setkání členů OHK Třebíč, které bylo v letošním roce spojené s oslavou 25. výročí HK ČR.

18.06.2018

Vláda navštívila Kraj Vysočina, Richard Horký předal dopis ohledně kritického nedostatku pracovních míst

V pondělí 28. května 2018 navštívil předseda vlády Andrej Babiš a další členové vlády Kraj Vysočina. Jednali především o kvalitě pitné vody, ochraně vodních zdrojů a problémech se suchem včetně dopadů na zemědělství. Dalším tématem byla doprava, konkrétně nový dopravní terminál v Jihlavě a rozvoj jihlavského letiště.

30.05.2018

Horký k 5. bloku JEDu: Já se bojím, že se to letos nerozhodne

Horácké noviny přinesly článek o konferenci v Senátu, která se konala v pátek 11. května 2018.

21.05.2018

Richard Horký získal nejvyšší ocenění Hospodářské komory ČR

V úterý 15. května převzal zlatou Merkurovu medaili z rukou prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého předseda představenstva OHK Třebíč Richard Horký.

21.05.2018

Programy Expanze a Úspory energie se otevírají pro další podnikatele

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se dohodly na rozšíření programů Expanze a Úspory energie. Prostřednictvím programu Expanze mohou podnikatelé od 1. května 2018 výhodně financovat nejen nákup strojů, zařízení a technologií, ale také pořízení a rekonstrukci nemovitostí. Zároveň ve všech regionech ČR (vyjma hlavního města Prahy) budou moci získat finanční příspěvek na úhradu úroků u komerčního úvěru, jež je nedílnou součástí tohoto zvýhodněného financování. Z programu Úspory energie pak budou moci podnikatelé získat bezúročný úvěr už od 800 tisíc korun na své projekty, které povedou minimálně k 10% úspoře energie.

10.05.2018

OHK Třebíč pracuje naplno, zaznělo na shromáždění

V dnešních Horáckých novinách vyšel článek o Shromáždění delegátů OHK Třebíč, které proběhlo v pondělí 9. dubna 2018.

18.04.2018

Pracovní stáže studentů OA a HŠ Třebíč v zahraničí

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč umožňuje svým studentům vycestovat na pracovní stáž do zahraničí v rámci projektu Odborná kvalifikace studentů - Cesta k jejich budoucnosti, a to díky programu Erasmus plus. V letošním školním roce jsme vyslali 29 studentů z oborů Hotelnictví, Obchodní akademie, Cestovní ruch, Kuchař-číšník, Kadeřník, Designér v reklamě do různých evropských destinací.

16.04.2018

Ukrajinci se chtějí zbavit závislosti na ruském plynu. Jednají o biomase.

Dnešní Horácké noviny přinesly článek o celostátní konferenci "Teplo z alternativních zdrojů je krokem k ekonomickému vývoji regionů Ukrajiny". Konference, která se konala minulý týden v ukrajinském Nikopolu, se zúčastnil předseda představenstva OHK Třebíč Ing. Richard Horký.

23.03.2018

Nabídka komerčních nemovitostí

Partneři OHK Třebíč