Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

OHK Třebíč na Facebooku 561 200 427 | 561 200 426 info@ohktrebic.cz

Články

12

Dostavbu elektrárny podporujeme

Článek z dnešních Jihlavských listů o návštěvě prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého na Vysočině.

18.09.2018

Vysočinu navštívil prezident HK ČR Vladimír Dlouhý

Ve středu 12. září 2018 zavítal do Kraje Vysočina prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Tato pracovní cesta se konala na pozvání předsedy představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina (KHK KV) Richarda Horkého a zahrnovala setkání s podnikateli, vedením okresních hospodářských komor i vedením kraje a návštěvu několika podniků.

13.09.2018

Vedení KHNP přijede na Třebíčsko

Ve čtvrtek 16. srpna přijede do regionu vedení KHNP (prezident a vrcholný management). Po setkání na elektrárně, jednání se zástupci regionu, Energetického Třebíčska, hospodářské komory a přijetí na radnici v Třebíči se zúčastní Enegetického korejského festivalu v Třebíči v Borovině od 15 hod.

15.08.2018

Odpověď předsedy vlády ČR Andreje Babiše na dopis ohledně kritického nedostatku pracovních míst

Richard Horký, předseda představenstva OHK Třebíč, obdržel od předsedy vlády ČR Andreje Babiše odpověď na dopis ohledně kritického nedostatku pracovních sil v Kraji Vysočina.

03.08.2018

Ukrajinští pracovníci jsou přínosem nejen pro zaměstnavatele, ale i společnost

Více než 2 mld. Kč za rok přitečou státu z přímých a nepřímých daní a odvodů navázaných na zaměstnávání pracovníků zařazených do vládního Režimu Ukrajina. Jen na důchodovém pojištění, z kterého se hradí současné důchody, tak spolu se zaměstnavateli přispívají kolem 1 mld. Kč ročně. Každý Ukrajinec, který dosud získal práci přes tento režim, přispěje na jednoho důchodce 440 korunami za rok. Tito pracovníci tak nejsou přínosem jen pro zaměstnavatele, jsou prospěšní pro celou společnost. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory, která k tomu také zmapovala v novém šetření zkušenosti zaměstnavatelů s programem a s pracovníky z Ukrajiny.

01.08.2018

Richard Horký se bude podnikatelsky orientovat na Třebíč

Více než dva roky byl třebíčský podnikatel Richard Horký také majoritním akcionářem slovenské společnosi Národná energetická. Nyní svůj podíl v této slovenské jedničce ve vytápění biomasou prodává. Proč ze Slovenska odchází a čemu se chce v následujících letech věnovat? Odpovědi na tyto otázky přinesly červencové Třebíčské noviny.

09.07.2018

Dvacet pět let Tiradu je příběh plný zázraků, ale i tvrdé dřiny

Rozhovor s generálním ředitelem firmy TIRAD s. r. o. Stanislavem Veselým. Firma Tirad, která je od loňského roku členem OHK Třebíč, slaví dvacet pět let úspěšného provozu

03.07.2018

Ruský obchodní rada se zajímal i o biomasu

Vzácnou návštěvu přivítal v pátek 22. června Kraj Vysočina, kam zavítal obchodní rada Ruské federace Sergej Kuzmič Stuparo. Za přítomnosti náměstka hejtmana Pavla Fraňka a vedoucí kanceláře hejtmana Kateřiny Svobodové si prohlédl i Třebíč, kde se zajímal o unikátní využití biomasy (dřevní štěpky a slámy) jako paliva pro dálkové vytápění druhého největšího města Vysočiny.

25.06.2018

Zástupci Třebíče a jihokorejského města Ulju-Gun podepsali memorandum o porozumění

Zástupci Třebíče a jihokorejského města Ulju-Gun uzavřeli 18. 6. 2018 memorandum o porozumění. Jeho hlavními tématy jsou jaderná bezpečnost, místní rozvoj, propagace města a zřízení koordinační kanceláře, která se bude starat o vzájemnou výměnu zkušeností a komunikaci.

20.06.2018

Setkání členů OHK Třebíč spojené s oslavou 25 let HK ČR

V úterý 12. června se na Zámku v Dukovanech uskutečnilo tradiční letní setkání členů OHK Třebíč, které bylo v letošním roce spojené s oslavou 25. výročí HK ČR.

18.06.2018

Vláda navštívila Kraj Vysočina, Richard Horký předal dopis ohledně kritického nedostatku pracovních míst

V pondělí 28. května 2018 navštívil předseda vlády Andrej Babiš a další členové vlády Kraj Vysočina. Jednali především o kvalitě pitné vody, ochraně vodních zdrojů a problémech se suchem včetně dopadů na zemědělství. Dalším tématem byla doprava, konkrétně nový dopravní terminál v Jihlavě a rozvoj jihlavského letiště.

30.05.2018

Horký k 5. bloku JEDu: Já se bojím, že se to letos nerozhodne

Horácké noviny přinesly článek o konferenci v Senátu, která se konala v pátek 11. května 2018.

21.05.2018

Nabídka komerčních nemovitostí

Partneři OHK Třebíč