Okresní hospodářská komora Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč

Články

12

Žáci Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč vycestovali za pracovními zkušenostmi do Vídně

Vídeň, hlavní město Rakouska, je známá svou bohatou historií, úchvatnou architekturou a kulturními památkami. V březnu mělo 12 žáků naší školy Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč v rámci programu Erasmus+ na tři týdny možnost prožít úžasné pracovní zkušenosti v tomto městě plném příležitostí. Před samotnou stáží proběhla její virtuální část, kdy žáci plnili zadané úkoly a následně odjeli do Vídně.

29.05.2023

Byznys, pracovní místa, vzdělávání – stavba nových jaderných bloků bude pro region kolem Dukovan obrovským impulsem

Výstavba nových bloků v jaderné elektrárně Dukovany bude obrovským impulsem nejen pro celostátní ekonomiku, ale i pro region kolem elektrárny. Přinese byznys místním firmám v objemu desítek miliard korun, vytvoří tisíce pracovních míst a široké možnosti pro vzdělávání. Je však třeba zajistit, aby peníze investované do projektu regionem pouze „neprotekly“ aniž by vytvořily trvalou hodnotu. Shodli se na tom účastníci konference „Nové bloky JE Dukovany - příležitosti a výzvy pro Třebíčsko“, kterou v Třebíči uspořádala francouzská společnost EDF, uchazeč o zakázku na stavbu nových jaderných reaktorů v Česku.

09.05.2023

„Červená dochází“: Významné společnosti třebíčského regionu podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti podpory bezplatného dárcovství krve.

Ve čtvrtek 23. února 2023 podepsaly společnosti ALFA IN a.s., FRAENKISCHE CZ s.r.o., HUHTAMAKI Česká republika, a.s. a MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s. memorandum o spolupráci, kterým deklarují svůj společný zájem podporovat bezplatné dárcovství krve a krevní plazmy a osvětu v této oblasti.

01.03.2023

V Třebíči se po nucené pauze opět konal Společenský ples

Oblíbený Společenský ples, který pořádají Okresní hospodářská komora Třebíč, město Třebíč, Nemocnice Třebíč a Energetické Třebíčsko, se po 2leté covidové pauze konal v sobotu 28. ledna 2023 v obvyklých prostorách hotelu Atom v Třebíči.

01.02.2023

Kraj Vysočina chce studii dopadu dostavby dukovanské elektrárny na okolí

Kraj Vysočina jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o zpracování studie sociálních a ekonomických dopadů stavby nového jaderného zdroje Dukovan na okolí. Týkat by se měla například toho, jaké budou potřeba kapacity zdravotnických zařízení, sociálních služeb nebo škol. Náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti) to řekla na valné hromadě sdružení obcí Energoregion 2020 v Hrotovicích na Třebíčsku. Energoregion sdružuje 130 obcí v pásmu 20 kilometrů od Jaderné elektrárny Dukovany.

30.01.2023

Korejsko-české pracovní setkání v Třebíči

Ve čtvrtek 19. ledna zavítal do Třebíče a také na Jadernou elektrárnu Dukovany nový generální ředitel korejské společnosti KHNP Joohoo Whang. 

25.01.2023

Změna sídla OHK Třebíč

Okresní hospodářská komora Třebíč mění své sídlo. Od 2. ledna 2023 najdete kancelář OHK TR na adrese Hrotovická 160, Třebíč.

01.01.2023

PF 2023

Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce. Přejeme pohodové prožití vánočních svátků a do nového roku mnoho štěstí, osobních a pracovních úspěchů.

20.12.2022

Bude Vám od 1.1.2023 zřízena datová schránka?

od 1. 1. 2023 bude datová schránka zřízena povinně všem fyzickým podnikajícím osobám a právnickým osobám, které ji ještě nyní nemají.

19.12.2022

Uzavření kanceláře OHK Třebíč

Kancelář OHK Třebíč na Karlově náměstí je od 19. 12. 2022 z provozních důvodů uzavřena. Od 2. ledna 2023 nás najdete na nové adrese - Hrotovická 160, Třebíč.

19.12.2022

Jiří Novotný: Jsem hrdý na naše mladé lidi z regionu, kteří jsou schopni být rovnocennými partnery zákazníkům ze Silicon valley

Dvacet let působí FRAENKISCHE CZ v České republice. Od roku 2007 v Okříškách, dva roky mají v Třebíči vlastní vývojové centrum, které se věnuje průmyslové automatizaci. Zaměstnávají 755 vlastních pracovníků a 150 agenturních. V čele stojí Jiří Novotný.

13.12.2022

Pracovní stáže studentů OA a HŠ Třebíč na Tenerife a v Portugalsku

V rámci programu Erasmus+, prostřednictvím kterého škola již několik let vysílá své studenty za poznáním i zkušenostmi do různých destinací Evropy, měli studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč možnost vycestovat do Portugalska a na Tenerife.

01.12.2022

Nabídka komerčních nemovitostí

Region Třebíč

Partneři OHK Třebíč